„BATUOTAM“ SUŽALOTAM KATINUI REIKALINGA PAGALBA

kaina: 2,90 €(10,01 Lt) vieta: Mažeikiai

Skelbimo galiojimas baigėsi!

JUODAS KATINUKAS BALTAIS AULINUKAIS. Galima net šyptelėti pamačius veterinarijos klinikoje ant stalo miegančio katinėlio nuotrauką. Atrodo kaip smagus, šventinis atvirukas. Deja, kitos nuotraukos nei šypsenos, nei smagumo nekelia. Esame įsitikinę, kad ir katinėliui tokia būsena jokių smagių pojūčių nekelia.

Pokalbio su žmogumi, kuris paskambinęs pareikalavo paimti svetimą katiną iš JO LAIPTINĖS didžiuliame name su daug būtų ir daug žmonių, neviešinsime (nemalonus nei mums, nei jam). Apie katino jausmus jau nekalbėsime. Tiesiog atvykę prie to namo pasiteiravome vieno vyriškio, įeinančio į laiptinę:

– Čia pas jus laiptinėje turi būti sužalotas katinas. Gal žinote, kuriame aukšte ir kur jis yra?
– Jo, žinau. Va ką tik išmečiau jį už darželio tvoros. „Prišiko“ jis man laiptinėje! – be skrupulų atsakė jis. Tiesiog keista, kai žmonės galvoja, kad katinas, užsimanęs atlikti gamtinius reikalus, belsis pas ką nors į duris ir prašysis į tualetą nusilengvinti. Tiesiog vis tikimės, kad žmonės bus SĄMONINGI: JEI ĮLEIDOTE KATINĄ Į LAIPTINĘ, PASTATYKITE IR KRAIKO DĖŽUTĘ JO GAMTINIAMS REIKALAMS. Katinas nėra kaltas, jei žmogus nemąstydamas pasmerkia jį negražiam jūsų kaimynų elgesiui! Juk dėl jūsų neapgalvoto tokio poelgio, jis gali būti ir primuštas, ir už pakarpos tiesiog išgrūstas į nepageidaujamas sąlygas.

Apie atsakingą elgesį net ir su benamiais ir bepriežiūriais gyvūnais teks pakalbėti kitą kartą. Dabar pagalbos laukia šis tikrai skausmingai sužalotas katinas. Jį paėmėme iš patvorio ir atlaisvinome jį žmogui, kuris taip pat turėtų „paragauti“, ką reiškia būti išmestam kad ir iš nelabai saugios vietos, bet akivaizdžiai prašančiam pagalbos (nors realiai paprašyti to negali). Juodukas nėra vaikiukas – jam apie 1 metus. Kaip matosi nuotraukose, jo žaizdos itin skausmingos. Visos keturios letenos su didelėmis kraujuojančiomis atviromis žaizdomis. Išmestą jį ir radome vis kilojantį tai vieną, tai kitą letenėlę. Jis kantriai bandė numalšinti skausmingai geliančias letenas. Tvarkant ir tvarstant letenėles, buvo pastebėta, kad žaizdos nėra pirmos dienos. Nuo jų jau sklido nemalonus kvapas ir tarpupirščiai jau smarkiai supūliavę. Svarstėme, kas gi galėjo nutikti katino letenėlėms. Jei būtų milžiniškas speigas lauke, tada sakytume, kad nušalo. Deja, tokio speigo Lietuvoje dar nebuvo šią žiemą. Tad realiausia, kad katinas užšoko ant labai karštos krosnies ir nusvilo letenas.
Ant jo nosies – dar viena kraujuojanti žaizda. Tik ši žaizda labiau smurtinė – gali būti smūgis iš kojos arba kitokio kieto daikto, pavyzdžiui, akmens, lazdos ar pan. Prie to galėjo prisidėti žmogus, nes pasekmės nuo smūgio į važiuojantį automobilį būtų kitokios.
Deja, visos katinėlio bėdos nesibaigė ties šiomis žaizdomis. Jo visa burna ir liežuvis nusėti didesnėmis ir mažesnėmis žaizdelėmis, kurios atsiranda dėl stomatito. Kas sirgo stomatitu, žino, kokia yra skausminga ši liga. Lygiai taip pat ir katinui skauda.

Akivaizdu, kad katinui buvo reikalinga žmogaus pagalba. Jo taip palikti likimo valiai nebuvo galima. Jis iškart buvo nugabentas į veterinarijos kliniką ir apžiūrai, ir būtinoms procedūroms. Visų žaizdų sutvarkyti neprimigdžius gyvūno nebuvo įmanoma. Taigi, kol mūsų naujasis globotinis saldžiai miegojo, jam buvo sutvarkytos visos žaizdos ant letenų, letenos apibintuotos, žaizda ant nosies. Taip pat katinas buvo kartu ir kastruotas. Jam skirta didžiulė „puokštė“ medikamentų – antibiotikai, įvairūs vitaminai, organizmą ir imuninę sistemą stiprinantys vaistai ir burnos purškalas stomatitui gydyti. Be abejo, skirtas atitinkamas maistas, kuris padeda stiprinti organizmą ir greičiau atsigauti po patirtų sužalojimų. Žinoma, jam buvo skirti ir lašai nuo kailio parazitų. Ir čia tik katinėlio gydymo pradžia! Jam bent keletą kartų dar teks keliauti pas veterinarą, kad būtų sutvarkytos žaizdos ant letenų.
Kaip visi suprantate, toks katinėlio gydymas ir jo reabilitacija kainuos nemažus pinigus. Kadangi ir šiais metais vėl neturime pinigų medžio, o stebuklinio pasipurtančio ožiukio irgi niekas nepadovanojo, vėl tikimės savo draugų paramos. Katinėlis nusipelnė išgyti ir susirasti tinkamus namus ir atsakingus šeimininkus. Jei norėtumėte padėti katinui pasveikti, tai galite padaryti pervesdami šiek tiek lėšų į banko sąskaitą arba „PayPal“ paskyrą, arba paaukodami grynaisiais į aukų dėžutes, kurių „buvimo“ vieta nurodyta mūsų tinklalapyje. Dėl papildomos informacijos apie katino sveikatos būklę galite teirautis telefonu ***** (08.00–19.00 val.), arba rašyti el. paštu *****.

Gavėjas: Mažeikių gyvūnų globos draugija
Sąsk. Nr. LT *****453 5678
Paramos gavėjo kodas: *****
Paskirtis: sužalotam juodam katinui.

Taip pat turime ir „PayPal“ paskyrą: *****
į kurią galima pervesti auką.

PASIDALINKITE SKELBIMU, GAL ATSIRAS NORINČIŲ PADĖTI PASVEIKTI ŠIAM SUŽALOTAM BĖDULIUI. KATINĖLIS IŠ ANKSTO DĖKOJA VISIEMS UŽ PAGALBĄ.

Internetinė nuoroda:
*****
„Facebook“ nuoroda:
*****
batuotam suzalotam katinui - nuotrauka 1 batuotam suzalotam katinui - nuotrauka 2 batuotam suzalotam katinui - nuotrauka 3